Інтимне здоров’я жінки
Лише в 30-40% жінок - здорова вагінальна мікрофлора. Причин цьому чимало: стрес, погана екологія, неправильне харчування. Одна з головних причин - прийом антибіотиків, протигрибкових та противірусних препаратів, які вбивають не лише хвороботворні мікроорганізми, а й корисні лактобактерії.
Проблеми інтимного жіночого здоров'я нерідко спричинені порушенням вагінальної мікрофлори, або вагінальним дисбактеріозом. Суть дисбактеріозу - дефіцит лактобактерій, що становлять основу мікрофлори, і збільшення кількості патогенних мікроорганізмів. Вагінальний дисбактеріоз призводить до появи відчуття дискомфорту, свербежу, печіння, виділень і лежить в основі будь-якого запального процесу в піхві. Крім того, вагінальний дисбактеріоз нерідко є причиною безпліддя, викиднів, передчасних пологів. Жінки, які тривалий час страждають на дисбактеріоз, - група ризику зпередракових захворювань шийки матки і захворювань, що передаються статевим шляхом.
Як захистити і відновити вагінальну флору?
Вагінальну мікрофлоруможна захистити тавідновити за допомогою пробіотиків. Пробіотики - це корисні бактерії, що чинятьпозитивний вплив на інтимне здоров'я жінки. Найпоширенішим методом відновлення вагінальної мікрофлори донедавнабуло застосування вагінальних свіч. Сьогодні винайдено новий, більш зручний та ефективний спосіб відновлення мікрофлори - за допомогою орального пробіотика Вагiсан® .
Вагiсан® містить живі лактобактерії, що захищають мікрофлору від інфекцій та запальних захворювань. Лактобактерії Вагiсану® виділені з урогенітальної мікрофлори здорових жінок. Тому вони легко прикріплюються до слизової піхви, активно розмножуються, виробляють ряд біологічно активних речовин, які ефективно борються з патогенними бактеріями.
Ефективність Вагiсану® доведена численними клінічними дослідженнями, вітчизняними та закордонними. Крім того, застосування Вагiсану® набагато зручніше за вагінальні свічі. Його п'ють як звичайні таблетки. 1-2 капсули Вагiсану® на день упродовж 2-4 тижнів достатньо, щоб відновити вагінальну мікрофлору. Вагiсан® безпечний для організму, його можна приймати при вагітності. Читайте відгуки про Вагiсан® .
Чому так важливо берегти вагінальну флору?
Нормальна вагінальна мікрофлора - це природний захист від генітальних інфекцій. Порушена мікрофлора сприяє пришвидшеному розвиткові запальних захворювань та генітальних інфекцій. Генітальні інфекції супроводжуються неприємними симптомами. Повторювані й запущені генітальні інфекції можуть стати причиною безпліддя. Видозмінена вагінальна флора за наявності бактеріальної чи грибкової інфекції підвищує ризик зараження вірусом папіломи людини і захворювання на рак шийки матки.
Що таке генітальні інфекції?
Генітальними інфекціями називають захворювання, викликані бактеріями, грибками чи вірусами, які впливають на статеві органи. Найпоширенішими є такі генітальні інфекції, як бактеріальний вагіноз, вагінальний кандидоз (молочниця), вірус папіломи людини.
Бактеріальний вагіноз (гарднерельоз) - це одна з форм порушення вагінальної мікрофлори, коли корисні лактобактерії гинуть, а їхнє місце посідають хвороботворні мікроби. На зміну дискомфорту й незначному болю на початку захворювання згодом приходять рясні виділення з неприємним "рибним" запахом, постійний локальний свербіж, печіння і біль, що виникає під час статевого акту. Бактеріальний вагіноз провокує розвиток хронічних запальних захворювань, ускладнює перебіг вагітності та пологів. Бактеріальний вагіноз - нерідка причина жіночого безпліддя. Жінки, що тривалий час страждають на бактеріальний вагіноз, належать до групи ризику з розвитку передракових захворювань шийки матки.
Вульвовагінальний кандидоз (молочниця) - захворювання, викликане грибковою інфекцією. Збудниками кандидозу є дріжджоподібні гриби роду Candida, вони витісняють корисну лактофлору і порушують нормальний кислотно-лужний баланс (pH) піхви. Кандидоз проявляється рясними сирнистими виділеннями, свербінням, почервонінням і набряком в області зовнішніх статевих органів, появою на слизовій піхви сіро-білих нальотів.
Вірус папіломи людини (ВПЛ) - одна з найпоширеніших інфекцій як серед чоловіків, так і серед жінок, що передаються статевим шляхом. Для занесення вірусу не обов'язкові інвазійні статеві стосунки. Достатньо контакту шкіри та слизової оболонки. Постійна ВПЛ-інфекція (інфекція, що триває більше року) може призвести до змін епітелію слизової шийки матки, що нерідко стає стартовим майданчиком для подальшого розвитку раку шийки матки. Самого зараження вірусом папіломи людини недостатньо для розвитку передракових змін шийки матки. Для цього необхідні додаткові фактори ризику, а саме: інфікування хламідіями, трихомонадами, вірусом герпесу ІІ-го типу, бактеріальний вагіноз, нестача вітамінів (особливо А, С, β-каротину й фолієвої кислоти) і куріння, що безпосередньо згубно впливає на структуру епітелію шийки матки.
У разі появи печіння чи свербежу в області геніталій, підвищених виділень, виділень із неприємним запахом необхідно негайно звертатися до гінеколога, адже це можуть бути ознаки генітальної інфекції. Генітальні інфекції може вилікувати тільки лікар-гінеколог.
Коли слід проходити гінекологічний огляд?
Відвідувати гінеколога треба регулярно, не рідше одного разу на рік (або частіше, якщо ваш гінеколог це рекомендує). Гінекологічний огляд обов'язково потрібно проходити при появі таких скарг, як печіння, свербіж, посилення піхвових виділень або поява неприємного запаху з піхви.
Карцинома (рак) шийки матки
У країнах ЄС рак шийки матки є другою найпоширенішою причиною смертності серед жінок репродуктивного віку, одразу після раку молочної залози. В Європі щорічно 52 000 жінок хворіють на рак шийки матки, з них 27 000 вмирають від цієї хвороби. Статистика останніх років показала, що в Росії на рак шийки матки щороку захворюють близько 14 000 жінок, з них понад 6 000 жінок помирають. У понад 40% випадків хвороба діагностується в запущеній стадії. Можна сказати, що щодня в Росії від раку шийки матки помирає 17 жінок.
Профілактика раку шийки матки
З метою профілактики раку шийки матки важливо постійно піклуватися про Ваше інтимне здоров'я. Профілактика включає в себе:
- регулярне відвідування гінеколога і здачу мазка на онкоцитологію з початком статевого життя,
- вакцинацію проти ВПЛ дівчаток та жінок від 9 до 26 років,
- профілактичний прийом пробіотиків нового покоління (наприклад, Вагiсану®) для відновлення мікрофлори піхви й підвищення місцевих захисних механізмів,
- відповідальну поведінку в статевій сфері. Пам'ятайте, що використання презерватива не захищає вас від інфікування ВПЛ, оскільки вірус передається вже при контакті шкіри генітальної області.