Молочниця (кандидоз) - причини, симптоми і ознаки молочниці, лікування та профілактика молочниці

Гриби роду Candida

Вульвовагінальний кандидоз (молочниця) – один з видів інфекційних грибкових захворювань слизової оболонки статевих шляхів і зовнішніх статевих органів жінки. Молочниця викликається мікроскопічними дріжджоподібними грибами роду Candida (Candida albicans). При молочниці ці гриби починають активно розмножуватися, витісняють корисні лактобактерії і порушують кислотно-лужний баланс (рН) в піхві.

Причини молочниці

Одна з основних причин молочниці – це зміна нормальної мікрофлори піхви і виникнення дефіциту корисних лактобактерій. В медицині це називають вагінальним дисбактеріозом. Для профілактики молочниці гінекологи рекомендують застосовувати пробіотичні засоби, що відшкодовують дефіцит лактобактерій і відновлюють мікрофлору.

Симптоми і ознаки молочниці

Необхідно відзначити, що дріжджоподібні гриби роду Candida входять до складу вагінальної мікрофлори більшості здорових жінок. Це не означає, що всі ці жінки страждають молочницею. Симптоми захворювання – гострий свербіж і печіння в області зовнішніх статевих органів, їх почервоніння і набряк, рясні творожисті виділення, сіро-білий наліт на слизовій оболонці – викликаються масовим розмноженням грибів Candida або попаданням в піхву їх найбільш патогенних штамів.

Лікування молочниці

Традиційно пацієнткам з діагнозом «кандидоз» призначають курс протигрибкових препаратів. Ці засоби дійсно дають можливість ліквідувати основні симптоми молочниці. Однак мікрофлора піхви, що змінилася під впливом грибів Candida, при такому лікуванні не відновлюється. Без нормалізації мікрофлори в багатьох випадках спостерігається рецидив захворювання. Симптоми і прояви молочниці повертаються у 20-40% жінок протягом 1-1,5 місяців після застосування протигрибкових препаратів.

Для комплексного лікування молочниці необхідно не тільки усунути основні симптоми захворювання, але і відновити нормальну мікрофлору. Така задача може бути вирішена за допомогою пробіотичних препаратів, які поповнюють дефіцит лактобактерій в піхві. Важливо відзначити, що для ефективного лікування молочниці необхідно спочатку пройти повний курс лікування протигрибковим препаратом. І тільки після того, як симптоми та ознаки молочниці зникнуть, використовувати пробіотики для відновлення порушеної мікрофлори.

Профілактика молочниці

Упаковка Вагiсан

Будь-який запальний процес в піхві, в тому числі і вульвовагінальний кандидоз, починається з порушення вагінальної мікрофлори, званого вагінальним дисбактеріозом. Вагінальний дисбактеріоз характеризується браком вагінальних лактобактерій, а також зростанням числа патогенних мікроорганізмів. Для того, щоб відновити і підтримати нормальну мікрофлору піхви, гінекологи рекомендують приймати спеціальні пробіотичні препарати, такі, як оральний пробіотик Вагісан® . Регулярний прийом Вагісану® є прекрасним способом профілактики молочниці.

Пробіотичні штами лактобацил, що містяться в Вагісані®, вперше були виділені канадськими вченими з урогенітального тракту здорових жінок у 1980-ті роки. Унікальність даних лактобацил полягає в їх здібності потрапляти в піхву через шлунково-кишковий тракт, швидко ії заселяти і ефективно відновлювати мікрофлору. Крім того, біологічно активні речовини (лізоцим, спирти, бактеріоцини), які виробляються лактобактеріями Вагісану®, згубні для патогенних мікробів.

Профілактика і лікування молочниці за допомогою Вагісану®

Вагісан® дозволяє вилікувати вагінальний дисбактеріоз, знизити ймовірність виникнення вульвовагінального кандидозу, а також запальних процесів та інших жіночих хвороб. В ході численних клінічних досліджень, проведених в Росії, Європі, Америці, була підтверджена висока дієвість препарату. Отже, фахівці Державної академії ім.Мечникова (С.-Петербург) відзначають, що "застосування перорального пробіотику Вагісан® запобігає розвитку гострого кандидозу і знижує ризик кандидоносійства у жінок, що використовують комбіновані гормональні контрацептиви". У той же час співробітники Центру профілактики і лікування невиношування вагітності (С.-Петербург) прийшли до висновку, що "після лікування Вагісаном® не відзначено збільшення виділення дріжджоподібних грибів роду Candida, тоді як в контрольній групі є тенденція до їх збільшення (з 11,8 до 23,5%). Результати проведеного досліждення свідчать про те, що Вагісан® може успішно застосовуватися для лікування дисбіозу піхви і має високу ефективність та переносимість, при відсутності побічних явищ". Читайте відгуки про використання Вагісану® для профілактики і комплексного лікування молочниці.

Якщо Ви довіряєте ТМ Вагісан, проголосуйте,
нажавши на кнопку

Рейтинг