Бактеріальний вагіноз (гарднерельоз) і дисбактеріоз

Порушення мікрофлори
Багато жіночих хвороб, таких як бактеріальний вагіноз і молочниця, починаються з порушення вагінальної мікрофлори. Порушення мікрофлори в медицині називають вагінальним дисбактеріозом. Причина дисбактеріозу – дефіцит корисних для організму лактобактерій та збільшення кількості патогенних організмів у піхві. Для відновлення та підтримки нормальної мікрофлори і для боротьби з вагінозом та молочницею гінекологи рекомендують приймати спеціальні пробіотичні препарати.
Вагінальний дисбактеріоз (дисбіоз)
Лише кожна третя жінка в світі може похвалитися здоровою вагінальною мікрофлорою. У двох третин вона порушена. Порушення мікрофлори гінекологи називають вагінальним дисбактеріозом (дисбіозом). Симптоми дисбактеріозу: неприємні відчуття в інтимній зоні (печіння, свербіж, незвичайні виділення, дискомфорт), зниження або повне зникнення сексуального потягу, погіршення настрою, працездатності й самопочуття. До появи дисбактеріозу може привести прийом антибіотиків і протизаплідних таблеток, гормональний дисбаланс, відпустка в країні з іншим кліматом і навіть стрес. Небезпека дисбактеріозу в тому, що він часто призводить до двох найпоширеніших жіночих хвороб – бактеріального вагінозу (гарднерельозу) і вульвовагінального кандидозу (молочниці).
Бактеріальний вагіноз (гарднерельоз)
Бактеріальний вагіноз – це генітальна інфекція, що перебігає без запалення слизової оболонки статевих шляхів. Причиною вагінозу є вагінальний дисбактеріоз (порушення мікрофлори піхви). При бактеріальному вагінозі спостерігається різке зниження або повне зникнення лактобацил і збільшення кількості патогенних мікроорганізмів у піхві, найчастіше гарднерели (мікроорганізмів роду Gardnerella vaginalis). Захворювання починається з дискомфорту та незначних вагінальних болей. З розвитком захворювання приєднуються свербіж, печіння, біль при статевих контактах і зв'являються характерні виділення білого або сірого кольору, які мають специфічний неприємний запах гнилої риби.
Бактеріальний вагіноз (гарднерельоз) небезпечний для здоров'я жінки. Він може стати причиною розвитку хронічних захворювань статевої сфери, ускладнити перебіг вагітності та пологів. Крім того, бактеріальний вагіноз є однією з можливих причин жіночого безпліддя. Жінкі, які тривалий час не займаються лікуванням вагінозу, потрапляють до групи ризику з ЗПСШ (захворювань, що передаються статевим шляхом), такими як хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз і т.п., а також передракових захворювань шийки матки. Згідно останніх досліджень, проведених Науковим центром акушерства та гінекології (Росія), бактеріальний вагіноз мають вісім з десяти жінок у віці від 15 до 49 років. При цьому кожна четверта з них вважає себе здоровою, тому що бактеріальний вагіноз перебігає у неї безсимптомно.
Бактеріальний вагіноз – рекомендоване лікування
Перед тим, як приступити до лікування бактеріального вагінозу, потрібно зрозуміти, що більшість лікарських препаратів борються з наслідками цього захворювання, тоді як для повного зцілення необхідно усувати його причину. Як відомо, основною причиною вагінозу є порушення вагінальної мікрофлори (дисбактеріоз). Саме тому для лікування бактеріального вагінозу лікарі-гінекологи рекомендують використовувати пробіотики – живі лактобактерії, які здатні відновлювати вагінальну мікрофлору.
Дуже важливо при цьому, щоб пробіотик містив вагінальні лактобактерії. Більшість пробіотиків містять лактобацили, виділені з кишечника. Такі бактерії не здатні активно розмножуватися і утворювати колонії в піхві, а отже, вони не можуть повністю витіснити з нього хвороботворні мікроорганізми. Пробіотик Вагісан® містить живі лактобактерії, виділені з урогенітального тракту здорових жінок – Lactobacillus rhamnosus GR-1 і Lactobacillus reuteri RC-14. Ці лактобактерії були відкриті канадськими вченими після 20 років досліджень. Унікальність лактобацил Вагісану® полягає в їх здатності швидко розмножуватися та успішно колонізувати піхву, відновлюючи мікрофлору і витісняючи шкідливі мікроорганізми, що викликають вагіноз і молочницю. Крім того, лактобактерії Вагісану® виробляють біологічно активні речовини – лізоцим, спирти, бактеріоцини, згубні для патогенних мікроорганізмів. Таким чином Вагісан® ефективно бореться з причиною бактеріального вагінозу, одночасно знижуючи ризик виникнення молочниці та запальних процесів. Вагісан® пройшов усі необхідні клінічні випробування в різних країнах світу (Росія, Америка, Японія). Читайте докладніше і дивіться відео про дію та склад Вагісану® .
Молочниця (вульвовагінальний кандидоз)
Молочниця викликається грибковою інфекцією, що вражає жіночу статеву сферу. Молочницю лікують протигрибковими засобами. Вони дозволяють позбутися від основних проявів захворювання, але при цьому не відновлюють мікрофлору піхви, порушену молочницею. Тому молочниця часто повертається протягом 4-6 тижнів після проведеного лікування. Саме тому для профілактики і комплексного лікування молочниці лікарі рекомендують пробіотик Вагісан® , який ефективно відновлює вагінальну мікрофлору і знижує ризик виникнення та повернення молочниці. Читайте докладніше про симптоми і причини молочниці (кандидозу) та про профілактику і лікування молочниці.
Дізнайтеся більше про склад і дію Вагісану ®
Читайте докладніше про причини,
симптоми і лікування молочниці